رد کردن لینک ها

موشن گرافیکس چیست؟

موشن گرافیک (گرافیک متحرک) چیست ؟

موشن گرافیک (گرافیک متحرک) چیست ؟

موشن گرافیک همان انیمیشن است، اما متن و نوشته به عنوان یک جزء اصلی آن به حساب می آید. اساسا به حرکت درآوردن گرافیک را موشن گرافیک می نامند اما هنوز مرز مشخصی بین موشن گرافیک و انیمیشن نیست و موشن گرافیک بعنوان یکی از زیرشاخه ها و سبک های انیمیشن می توان معرفی کرد همانطور که سبک های مختلفی از جمله پیپر انیمیشن، استاپ موشن، سل انیمیشن، کات اوت و … وجود دارد. همچنین در انیمیشن داستانی در حال روایت شدن است و سیر داستان انیمیشن را جلو میبرد اما در موشن گرافیک روایتگری بسیار مهم است و الزاما نیاز به داستان ندارد.

موشن گرافیک یکی از راه های برقراری ارتباط با بیننده است و بدلیل داشتن سادگی و انعطاف پذیری بالا در داستان سرایی برای مخاطبین بسیار جذاب است و هنگامی که با موسیقی تلفیق می شود می تواند پیام ما را به طور کامل به بینندگان انتقال دهد.

موشن گرافیک تلفیقی از همه هنر هاست و نمی توان محدودیت خاصی برای آن قائل شد. به همین خاطر هنوز مرز مشخصی بین موشن گرافیک و انیمیشن وجود ندارد و به خاطر گستردگی زیادی که دارد سبک های مختلفی در موشن گرافیک بوجود آمده است و بوجود خواهد آمد. از جمله سبک های مجود می توان به فلت موشن گرافیک، اینفوموشن گرافیک، موشن گرافیک دو بعدی، موشن گرافیک سه بعدی و … اشاره کرد.

به گفتگو بپیوندید